Всього коментарів: 20, Всього записів: 24
Subscribe via feed.
Follow us on twitter

Бурштинова столиця

Posted by admin on 24.08.2010 – 18:43

Нещодавно наш міський голова, Володимир Хомко, відвідав Польщу, де взяв участь у економічному форумі Польща-Україна, і, на запрошення місцевих жителів заїхав до міста Гданська. Це місто відоме своєю торгівлею виробами з бурштину, і вважається у світі «Бурштиновою Столицею».

Проте гарний настрій у міського голови відразу спав, коли він дізнався, що поблизу Гданська ніяких родовищ бурштину ніколи не було, а майже всю сировину туди везуть з Рівного.

Прикраси із сонячного каменю, видобутого у Сарненському, Володимирецькому і Дубровицькому районах, як кажуть експерти, є найбільш якісними у світі, і їх цінують навіть у Арабських Еміратах. Проте прибуток з цього отримують ніяк не рівняни – єдина в країні фабрика з переробки бурштину, що знаходиться у Рівному, ледве зводить кінці з кінцями. У наших сусідів, в Польщі, кілограм Рівненського бурштину коштує близко 300$, а в Україні кілограм високоякісного каменю готові віддати за .. 75$ (за даними інтернету).

Урядовці задалися питанням: «чи ж в нас настільки криві руки?» Тож було вирішено надати державну підтримку фабриці з переробки бурштину та організувати у місті ринок збуту дорогоцінного каміння – якщо матеріалу і працівників у нас достатньо, то в чому проблема? Першим кроком буде започаткування українсько-польської співпраці, деталі якої будуть обговорені сьогодні, 24 серпня, з польською делегацією. Також, наступного року міжнародний форум «Міст Бурштинового Шляху» буде проведено у нашому місті.

А до Дня Незалежності було відкрито «Музей Бурштину». Знайти його можна у Будинку Вчених, на вулиці Симона Петлюри, біля лялькового театру. Фотографія експонату:
Експонат з музею бурштину

Посадовці сподіваються, що Рівне найближчим часом якщо й не стане новою Бурштиновою Столицею, то хоча б Бурштиновою Столицею України. А що буде насправді – ми пізніше побачимо на власні очі. Найімовірніше, буде «як завжди»…

Tags: , , , , , ,
На цей запис у категорії “Новини” ще ніхто не відповів.
Якщо вам сподобався цей запис, то я буду радий коли ви підпишитесь на мій RSS Feed.

Post a reply